Projekt MOPS

Miejsce realizacji zadania:

1) Spotkania z psychologiem i prawnikiem odbędą się online lub w biurze Fundacji Między Niebem ul. Kazimierza Wielkiego 1, 50-077 Wrocław.

2) Spotkanie dla Matek niepełnosprawnych dzieci, odbędą się: od czerwca do listopada w Hotelu Radisson Blu przy ul. Purkyniego 10 we Wrocławiu.

Grupa docelowa:

Projekt ,,Rodziny Między Niebem a Ziemią” jest skierowany do Matek dzieci z niepełnosprawnością. Pojawienie się nieuleczalnej choroby u dziecka powoduje, że Matki mogą mieć problem z radzeniem sobie z emocjami. Cały czas czują stres, boją się o dziecko i rezygnują ze spędzania czasu z najbliższymi. Może to wywołać choroby psychiczne i poczucie odrzucenia.

Sposób rozwiązywania problemów/zaspokajania potrzeb:

Dzięki projektowi „Kobiety Między Niebem a Ziemią” chcemy odbudować ich poczucie własnej wartości oraz zmniejszyć stres związany z wychowywaniem dziecka z niepełnosprawnościami. Naszym celem jest zadbanie o uczestniczki, nie tylko jako Matki, ale też jako Kobiety. Dzięki temu będą pewniejsze siebie, będą miały więcej siły, energii oraz wyrozumiałości. Stworzymy przestrzeń, w której kobiety będą mogły nad tym pracować.

Konsultacje indywidualne ze specjalistami dla rodziców niepełnosprawnych dzieci:

Matki chorych dzieci będą mogły indywidualnie spotkać się z psychologiem lub radcą prawnym. Spotkania mogą odbyć się w biurze Fundacji, online, przez telefon lub gdziekolwiek we Wrocławiu w wybranych przez rodzica godzinach.

Warsztaty stacjonarne dla matek niepełnosprawnych dzieci:

W ramach projektu odbędzie się 6 spotkań, na których matki będą mogły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Będą uczyły się o emocjach i integracji niepełnosprawnego dziecka z otoczeniem. Spotkania poprowadzimy w hotelu, żeby mamy chorych dzieci miały okazję ubrać się elegancko i zadbać o siebie.

Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu