Zrób krok naprzód i pomagaj

,,Zrób krok naprzód i pomagaj” ogólnopolska zbiórka publiczna prowadzona przy współpracy ze spółką Deichmann-Obuwie Sp. z o.o. 

Od 2018 roku w każdym sklepie firmy Deichmann, na terenie Polski, przy kasach znajdują się skarbonki z logo Fundacji, do których można wrzucić datek. Każda złotówka przekazana nam w ramach akcji ,,Zrób krok naprzód i pomagaj” trafia na rzecz polepszenia jakości życia dzieci nieuleczalnie chorych, którymi opiekujemy się w naszej Fundacji. 

Robimy to poprzez: 

  • pokrycie kosztów rehabilitacji codziennej, 
  • finansowanie turnusów rehabilitacyjnych, 
  • zakup sprzętu rehabilitacyjnego. 
Tegoroczna puszka naszej w Fundacji w jednym ze sklepów sieci Deichmann-Obuwie Sp. z o.o. 

W trakcie czterech edycji wspólnie ubieraliśmy: 682.466,59 zł

2018141.907,54 zł
2019201.245,92 zł
2020132.454,14 zł
2021206.858,99 zł

Dotychczasowe edycje „Zrób krok naprzód i pomagaj” przekonały nas, że w małych gestach drzemie wielka siła. Każda złotówka wrzucona do naszej puszki to cząstka wielkiej pomocy, jaką klienci sieci sklepów Deichmann niosą corocznie naszym Podopiecznym.

Za kwotę uzbieraną w latach 2018-2020:

  • zakupiliśmy sprzęty rehabilitacyjne o wartości 22 710zł;
  • zapłaciliśmy za turnusy rehabilitacyjne łączną kwotę 109 685 zł;
  • pokryliśmy koszt codziennej rehabilitacji o wysokości 343 212,60 zł;

Środki pozyskane w roku 2021 będą wydatkowane od początku marca 2022.

Może do tej pory nie miałeś okazji pomagać? 

Może to będzie Twój pierwszy krok? 

Zrób krok naprzód i pomagaj.

Sprawozdanie z przeprowadzenia zbiórki:

Sprawozdanie z rozdysponowania zebranych ofiar:

Wszystkie zbiórki publiczne prowadzone przez Fundację Między Niebem a Ziemią znajdą Państwo na stronie: http://zbiorki.gov.pl/

Corocznie w tym projekcie bierze udział ok. 40- stu Podopiecznych. Poniżej chcemy Państwu przedstawić kilkoro z nich: 

Leoś z Katowic urodził się z przepukliną oponowo- rdzeniową okolicy krzyżowej, stopami końsko-szpotawymi oraz pęcherzem neurogennym. Dzięki Państwa pomocy Leoś regularnie korzystał z rehabilitacji, nawet w czasie pandemii. W okresie wiosennym rehabilitant specjalnie dojeżdżał do domu na zajęcia. 

Alinka z Wrocławia cierpi na chorobę genetyczną, Zespół Wieackera- Wolffa. Przez ostatnie miesiące była rehabilitowana. Dziewczynka cały czas rośnie i wymiana ortez stała się kwestią czasu. W czerwcu 2021 roku Alinka pojechała do Niemiec na kontrolną wizytę, na której okazało się, że potrzebna jest szybka operacja. Zabieg odbył się 18 czerwca. Po powrocie do Wrocławia Ala bardzo szybko doszła do siebie i poddana została 6-tygodniowej rehabilitację w szpitalu.

Filip i Maks z Łodzi. Chłopcy urodzili się z zespołem przetaczania krwi między noworodkami. Choć lekarze nie dawali im szans, dziś są zdolnymi 14-latkami.

Dzięki turnusowi rehabilitacyjnemu mieli możliwość spędzenia rodzinnych wakacji wspólnie z rodzicami. Był to czas pracy, ale też odpoczynku. 

Gosia z Sosnowca dzięki intensywnej rehabilitacji nauczyła się stać krótko na nóżkach. To olbrzymia pomoc w codziennym funkcjonowaniu, nawet chwilowe postawienie na nóżki bardzo ułatwia opiekę nad dzieckiem.

Podopieczni Fundacji Między Niebem a Ziemią codziennie odnoszą swoje mniejsze lub większe sukcesy. Ich opiekunowie wiedzą, że dzięki regularnej pracy wkładanej każdego dnia w zabiegi rehabilitacyjne ich dzieci mają możliwość stawania się sprawniejszymi i zdrowszymi. Brak codziennej pracy oznacza pogorszenie sprawności a często utratę uzyskanych wielkim wysiłkiem umiejętności. 

Dziękujemy, że dzięki Państwu możemy zapewnić im rehabilitację przez cały rok.