Kobiety Między Niebem a Ziemią

Od samego początku działania Fundacji swoją opieką i wsparciem obejmujemy nie tylko niepełnosprawne dzieci ale także ich rodziców. Z naszego doświadczenia wynika, że w przeważającej części rodzin, w których pojawia się niepełnosprawność to matki przyjmują na siebie organizację „nowego stylu” życia spowodowanego chorobą dziecka. Realizują bardzo dużo zadań: umawiają wizyty u specjalistów, organizują rehabilitacje, szukają i kontaktują się z różnymi fundacjami, dbają o edukację wszystkich swoich dzieci. Choroba, która pojawia się w rodzinie dotyka każdego z jej członków na swój sposób na trzech płaszczyznach:

  • emocjonalnym
  • organizacyjnym
  • społecznym

Matki niepełnosprawnych dzieci nieustannie potrzebują wsparcia, ponieważ to one poświęcają najwięcej czasu na opiekę i pomoc swojemu dziecku. Często w dużej ilości codziennych czynności Opiekunowie chorych dzieci zazwyczaj zbyt późno sięgają po specjalistyczną pomoc. Dzieje się tak, ponieważ całą uwagę skupiają na dziecku i walce o jego dobrostan, zapominając o sobie.

Cel projektu

Kobiety Między Niebem a Ziemią to projekt, którego celem jest psychologiczne oraz prawne wsparcie matek uczestniczących czynnie w procesie rehabilitacji swoich nieuleczalnie chorych dzieci. Zależy nam także na zapobieganiu izolacji kobiet, które na pełen etat zajmują się swoimi dziećmi. W naszym odczuciu możemy to uczynić poprzez tworzenie bezpiecznej przestrzeni do wymiany doświadczeń, budowania więzi oraz zdobywania wiedzy przydatnej w funkcjonowaniu całej rodziny.

Przebieg projektu

Kobiety Między Niebem a Ziemią to spotkania matek nieuleczalnie chorych dzieci, podczas których specjaliści z różnych dziedzin dzielą się z Paniami swoją wiedzą z zakresu psychologii, pomocy społecznej, prawa, promocji zdrowia, coachingu czy pedagogiki.

Nasze spotkania to czas, w którym Uczestniczki mogą podzielić się swoim doświadczeniem, wymienić kontakty, otrzymać wsparcie, pozyskać potrzebną wiedzę, a przede wszystkim spędzić czas z innymi kobietami o podobnych przeżyciach, co daje im podwójną moc do dalszych działań, bo jak same mówią – nikt nie zrozumie mnie tak dobrze, jak druga matka nieuleczalnie chorego dziecka.

Spotkania w ramach projektu Kobiety Między Niebem a Ziemią odbywają się zawsze w eleganckich hotelach. Jest to wyraz uznania dla matek chorych dzieci za ich codzienny trud, jaki wkładają w opiekę nad swoimi dziećmi.

Efekty naszych działań

Projekt ten realizowany jest w coraz większej liczbie miast. W efekcie naszych działań matki niepełnosprawnych dzieci poznają się, nawiązują przyjaźnie, które z czasem obejmują już całe rodziny. Panie uczestniczące w spotkaniach odwiedzają się wzajemnie, spędzają ze sobą czas, a gdy potrzeba są dla siebie wsparciem.

Wiele z nich „wyszło z domu”, nawiązało nowe kontakty, znalazło czas dla siebie, podczas którego może się zrelaksować i naładować baterie na dalsze działanie związane z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Szczęśliwa i spokojna mama, to szczęśliwe i spokojne dziecko.

Przyszłość projektu

Obserwując zmiany, jakie zachodzą w funkcjonowaniu matek nieuleczalnie chorych dzieci uczestniczących w naszych regularnych spotkaniach stopniowo uruchamiamy kolejne miasta. Obecnie tworzymy społeczności Kobiet Między Niebem a Ziemią we Wrocławiu, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim i Trójmieście. 

Chcemy kontynuować nasze działania na terenie całego kraju. Tak, aby kolejne mamy miały szansę stworzyć społeczność, która będzie dla nich wsparciem w każdym momencie życia.

Zapisy

Wszystkie Panie, które wychowują niepełnosprawne dzieci i są zainteresowane udziałem w projekcie Kobiety Między Niebem a Ziemią zapraszamy do wysyłania e-maila na adres: julia.szymanska@miedzyniebemaziemia.pl w tytule wpisując: Kobiety Między Niebem a Ziemią – miasto (np. Kobiety Między Niebem a Ziemią – Gorzów Wielkopolski)

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem (71) 78 06 881

Aktualne terminy spotkań w każdym z miast podajemy w naszych mediach społecznościowych na: https://www.facebook.com/FundacjaMiedzyNiebemaZiemia

Zapraszamy!

Wspomnienia ze spotkań we Wrocławiu

Wspomnienia ze spotkań w Warszawie

Wspomnienia ze spotkań w Gorzowie Wielkopolskim