Dla mediów

Kobiety Biznesu dla matek nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Między Niebem a Ziemią

Fundacja Między Niebem a Ziemią znana jest z oryginalnych działań charytatywnych, w które co roku angażuje środowisko prawnicze i biznesowe. Ich celem jest pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Od początku swojego istnienia Fundacja wspiera również matki ciężko chorych dzieci. Tegoroczna akcja charytatywna – Kobiety Biznesu – ma zrealizować właśnie ten cel. Kilkanaście cenionych kobiet od lat prowadzących swoje firmy lub zarządzające znanymi spółkami postanowiło wziąć udział w projekcie charytatywnym Fundacji Między Niebem a Ziemią, dzięki któremu wiele mam ciężko chorych dzieci, a także matek, których dzieci odeszły, otrzyma wsparcie.

Zaproszone przez fundatorkę i prezeskę Fundacji Sylwię Zarzycką do akcji charytatywnej Panie w ostatnich tygodniach spotkały się w celu dyskusji nad formami wsparcia matek ciężko chorych dzieci.

„Do akcji charytatywnej Kobiety Biznesu postanowiłam w tym roku zaprosić Panie, którym los matek niesamodzielnych dzieci nie jest obojętny. Nasze fundacyjne matki od lat swoje życie w stu procentach poświęcają opiece nad dziećmi, które cierpią na porażenie mózgowe, padaczkę i szereg chorób towarzyszących. Te kobiety dawno zapomniały o sobie, swoich marzeniach, pasjach. Ich życie to walka o życie i rehabilitację dzieci, walka o godne życie. Na nic innego nie ma przestrzeni.” – mówi Sylwia Zarzycka.

Kobiety Biznesu pomogą w tym roku Fundacji Między Niebem a Ziemią w organizacji spotkań wytchnieniowych dla mam chorych dzieci, dzięki którym matki będą mogły wyjść z domu, spędzić czas w towarzystwie innych kobiet, wziąć udział w warsztatach psychologicznych i … po prostu odpocząć od codziennych obowiązków.  Fundacja od wielu lat organizuje zarówno spotkania stacjonarne oraz weekendowe. Dzięki wsparciu Kobiet Biznesu Fundacja ma nadzieję rozszerzyć ilość miast, w których organizowane będą takie spotkania.

Spotkania dla matek ciężko chorych dzieci to świetny pomysł i z wielką przyjemnością chcę zaangażować się w ten projekt – mówi Kalin Ben Sira, właścicielka Kliniki La Perla z Warszawy – Dzięki spotkaniom matki chorych dzieci będą mogły oderwać się od swojej trudnej codzienności i otrzymać trochę radości, poczuć codzienność bez ciężkiej choroby dziecka. ”

Katarzyna Trawińska, twórczyni i właścicielka marki Prouvé z Wrocławia, dodaje: „Jestem mamą dwóch córek więc angażowanie się w tego typu akcje jest dla mnie niezwykle ważne. Bardzo poruszyły mnie historie podopiecznych Fundacji Między Niebem a Ziemią. Wiem, że każde wsparcie jest dla nich cenne i cieszę się, że w tym roku będę mogła być częścią tej szczytnej idei i pomóc matkom, które nie mają szans na realizowanie siebie.”

Oprócz spotkań wytchnieniowych Kobiety Biznesu chcą pomóc w aktywizacji zawodowej matek, których dzieci odeszły po wielu latach ciężkiej choroby. Ich sytuacja jest bardzo trudna. Często matki niesamodzielnych dzieci swoje życie poświęcają długoletniej opiece, leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci. Wiele z nich nie podejmuje pracy. Gdy ich dziecko odchodzi na zawsze pozostają same, bez perspektyw, doświadczenia zawodowego i często z bardzo niskim poczuciem tego, że potrafią wykonywać jakąkolwiek pracę. Obecnie w Fundacji jest kilkanaście matek, których dzieci odeszły i które nie zawsze dobrze radzą sobie z pustką, która powstała po śmierci dziecka.

„Aktywizacja zawodowa mam po starcie dziecka jak i spotkania dla nas – mam ciężko chorych dzieci to coś niezwykle ważnego. Jestem mamą dwójki niepełnosprawnych chłopców. Jeden z nich odszedł jakiś czas temu, drugi z nami jest. Kobiece spotkania organizowane przez Fundację pomagają mi patrzeć na siebie nie tylko przez pryzmat mojego macierzyństwa. One sprawiają, że mogę być po prostu kobietą. Mogę w gronie innych fantastycznych babek śmiać się, żartować, korzystać z pięknych miejsc, spotykać inspirujące osoby. Ten czas jest dla mnie wytchnieniem, zadbaniem o siebie. Nabieram tam mocy do mojej codzienności. Często właśnie podczas tych spotkań wyrastają mi skrzydła. To niezwykłe, że w pędzie życia jakie funduje nam teraźniejszość, kobiety biznesu znalazły coś najcenniejszego, czyli czas. Czas, aby zaangażować się w tę wspaniałą akcję. Aktywizacja zawodowa po śmierci dziecka jest niezwykle ważna i wiele mam po prostu nie wie gdzie szukać pracy. Kiedy myślę o akcji Kobiety Biznesu wypełnia mnie ogromna wdzięczność, a uszami wyobraźni słyszę głos mojego zmarłego Dominika: „Mamo, nie martw się, pogadałem z Panem Bogiem i wspólnie wysłaliśmy do Ciebie i innych mam takie Panie, które Wam pomogą.” – mówi Agnieszka Czerwony, która wraz z rodziną znajduje się pod opieką Fundacji od dziewięciu lat.

Do akcji Kobiety Biznesu prezeska Fundacji Między Niebem a Ziemią zaprosiła w większości Panie, które nie angażowały się wcześniej w jej działania. Są wśród nich jednak takie, które wspierają Fundację od początku jej działalności.

„Z Fundacją Między Niebem a Ziemią jestem związana od samego początku, czyli od 10 lat. Obserwuję jak się rozwija i ukierunkowuje na potrzeby. Jak szuka rozwiązań w pomaganiu nie tylko finansowo, ale również emocjonalnie i duchowo. Ludzie ją tworzący nie boją się trudnych wyzwań. Lubię ich obserwować i z zaciekawieniem zawsze oczekuję następnych akcji. Uczestniczę w życiu Fundacji ponieważ jest to zgodne z moimi wartościami, przemyśleniami i doświadczeniami. Czuję się wyróżniona, gdy mogę brać udział w działaniach Fundacji i z wielką przyjemnością zaangażuje się w tegoroczny projekt – Kobiety Biznesu.” – mówi Anna Izydorek – Brzoska, właścicielka spółki „Endorwina” sp. z o.o. z Krakowa.

Podsumowaniem akcji Kobiety Biznesu będzie kalendarz charytatywny na 2022 rok z wizerunkami uczestniczek akcji, który będzie można nabyć pod koniec roku. Autorem zdjęć jest Marcin Biedroń, studio A12.

Kalendarz charytatywny to już tradycja w naszej Fundacji. Niemalże w każdym roku, od dziesięciu lat, nasza Fundacja kończy akcję charytatywną wydając publikację, zwykle jest to kalendarz lub książka. W tym roku zaprosiłam Panie do kalendarza charytatywnego. Wierzę, że będzie piękny, ponieważ udało mi się w tym projekcie zgromadzić wspaniałe kobiety o pięknych sercach.” – mówi Sylwia Zarzycka.

Uczestniczki akcji:

Anna Izydorek – Brzoska – wspólniczka i założycielka „Endorwina” sp. z o.o., Kraków

Katarzyna Trawińska – Prezes Zarządu „Prouve sp. z o.o.” sp.k., Wrocław

Beata Drzazga – Prezes Zarządu „BetaMed” S.A., Katowice

Marta Półtorak – Prezes Zarządu „Marma Polskie Folie” sp. z o.o., Rzeszów

Iwona Kossmann – Prezes Zarządu „DCG” S.A. (Deni Cler), Warszawa

Kalina Ben Sira – Prezes Zarządu Klinika „La Perla” sp. z o.o., Warszawa

Magdalena Lewicka – Członek Zarządu „Multikino” S.A., Warszawa

Agnieszka Skrybant – Prezes Zarządu „KappAhl Polska” sp. z o.o., Warszawa

Areta Kempińska – właścicielka „Bireta Professional Translations”, Warszawa

Agnieszka Łapczyńska – Prezes Zarządu „Maćków Pracownia Projektowa” sp. z o.o., Wrocław

Beata Pawłowska – Członek Zarządu „Oriflame Polska” sp. z o.o., Warszawa

www.miedzyniebemaziemia.pl