Alek Bajda

Alek urodził się o czasie i dostał 10 punktów. Na samym początku nic nie wskazywało, że może być coś nie tak. Ponieważ jego waga urodzeniowa była niska, Alek został objęty opieką neurologiczną. Pani doktor zauważyła wzmożone napięcie mięśniowe i skierowała Alka na rehabilitację. Byliśmy przekonani, że w kilka miesięcy sytuacja zostanie opanowana… Życie napisało jednak trochę inny scenariusz.

Pierwszy atak padaczki w wieku 8 miesięcy zmroził nam krew w żyłach. Alek trafił na oddział neurologii dziecięcej w Gdańsku. Niedotlenienie okołoporodowe i padaczka – tyle usłyszeliśmy po wykonaniu rezonansu i badania EEG. To oznaczało, że Alek jest niepełnosprawny ruchowo, a nasza droga po jego sprawność będzie długa i wyboista.

Mózgowe Porażenie Dziecięce sprawia, że pomimo swoich 6 lat, Alek nie potrafi chodzić. Od dnia diagnozy staramy się robić wszystko, żeby było to możliwe. Nigdy nie składamy broni! Alek jest rehabilitowany codziennie. Ponieważ jest już starszy i dużo rozumie, umówiliśmy się, że nie chodzimy na rehabilitację, tylko na treningi. Alek ma również problem z mówieniem, ale wszystko doskonale rozumie. Jest pod stałą opieką logopedy. Niestety kiedy padaczka daje o sobie znać musimy rezygnować ze wszystkich zajęć. Mimo niepełnosprawności Alek uczęszcza do integracyjnego przedszkola i świetnie odnajduje się wśród rówieśników. Jest pogodnym i bardzo ciekawym świata chłopcem. Robimy wszystko, aby mimo ograniczeń mógł cieszyć się każdym dniem. 

Monika

Mama Alka

Subkonto Alka

Bank PeKao S.A.

14 1240 6670 1111 0010 9594 7319