URODZINY OLIWKI

Oliwka kończy dziś 4 lata.

Życzymy Ci Oliwko dużo zdrowia i miłości.

Przyłączycie się do życzeń ? 🙂

,,Oliwka Niezwykła kończy cztery latka❣❣❣Sto lat mała wojowniczko❣❣❣🎂🎂🎂🥳🥳🥳🥳🥳🥳❤❤❤❤❤❤❤❤

Oli umie policzyć do dwudziestu ale przekornie nie zamierza odpowiedzieć na pytanie „Ile masz lat?” Może dlatego, że kobiet o wiek się nie pyta 😜

To już cztery lata pięknego życia, które jest wielkim darem i dla mnie i dla niej, dlatego jej urodziny to też moje święto.

Czwarte urodziny Olisi Niezwykłej to moja kolejna próba oswojenia tego szczególnego dnia, który w brutalny sposób odebrał nam „normalność”. Powiem wam, że ten ból, choć chowam go głęboko, jest w każdej komórce mojego ciała.

9 sierpnia dzień urodzenia Olisi był jak tornado, które przyniosło spustoszenie w głowie i sercu, mieszanka lęku, paniki, smutku, cierpienia i szczęścia, jakkolwiek przygniecionego przez strach o jutro. 14 sierpnia, 5 dni po urodzeniu Oliwki otrzymałam suchą informację o wylewie 4 stopnia. Lekarka nie chciała mi powiedzieć, co to dokładnie oznacza. Zapytałam tylko, czy to najgorszy stopień wylewu? Usłyszałam: „niestety tak, wylew objął nie tylko komory ale zniszczył dużą część mózgu. Takie zmiany się nie cofają. Dziecko może nie słyszeć, nie widzieć, może być leżące i upośledzone intelektualnie”. Możecie sobie wyobrazić, co takie słowa robią w sercu rodzica. Ale ja postanowiłam „Nie poddam się nigdy”.

Od tego dnia minęły cztery lata. Pierwszy rok to była ogromna mobilizacja, radość z tego, że ciężki okres szpitalny mamy za sobą, wyparcie złych scenariuszy i ciężka praca nasza i rehabilitantów. Około roku jednak porażenie było już widoczne. Rozwój był opóźniony do tego stopnia, że nie było opcji że „nadgoni”. To był najtrudniejszy moment, bo akceptacja diagnozy przychodzi powoli, nauka życia z niepełnosprawnością jeszcze wolniej. Tak naprawdę to dynamiczny proces i uczymy się go całe życie.

Rehabilitacja jest dla Oliwki trudna od samego początku. Jako skrajny wcześniak jest nadwrażliwa sensorycznie, dotyk fizjoterapeuty często wywołuje sprzeciw, płacz i ucieczkę i często patologiczne wzmożone napięcie całego ciała, wtedy terapeucie bardzo ciężko się z nią pracuje. Chociaż już coraz częściej udaje nam się z nią „dogadać”.

Natomiast naszym ogromnym sukcesem jest mowa Olisi i jej rozwój społeczny. Oliwka mówi płynnie i ma ogromną potrzebę zabaw z rówieśnikami. Olinia ma za sobą rok przedszkola, w którym jest bardzo szczęśliwa, radosna i bezpieczna.

Nie chciałabym dziś zbyt dużo pisać o ciemnej dolinie, którą szłam przez te cztery lata, raz częściej, raz rzadziej, natomiast chciałabym podzielić się z wami, że mimo że smutek i lęk jest wciąż obecny w moim sercu, wreszcie nadszedł czas, żeby 9 sierpnia był świętem, na jakie Olisia zasłużyła, świętem radości i miłości.

Chcę podziękować dziś Bogu za dar życia tak niezwykłej dziewczynki. Jej delikatność, wrażliwość, subtelność i uśmiech inspiruje mnie nieustannie do stawania się lepszym i uważniejszym człowiekiem, do pokonywania trudności i wiary w to, że nic w naturze nie jest przesądzone.

Oliwka sprawia, że mimo trudu i lęku najważniejsza jest miłość i bliskość i mam wrażenie, że promieniuje tą cudowną energią i obdarowuje radością nie tylko najbliższych ale każdego, kto zechce posłuchać jej historii, każdego, kto z nią przebywa. Moja 4 letnia niezwykła córeczka dzięki mega intensywnej rehabilitacji i zabiegom osiągnęła niesamowite postępy. Dziś wstaje przy kanapie na nogi, tupta do boku i mówi proste zdania „nie ma nikogo” „co to za hałas?” „Nic podobnego” „tata Świnka utknął” „upś pepasiam” „idziemy na nożkach” ” dlaczego masz okulary mamo” „kocham cię mamo” ” gdzie jest kotek? Musimy go poszukać” „do zobaczenia. miłego dnia” ” jest mi smutno, przytul mnie mamusiu”

Dziękuję Ci córeczko, że wnosisz tyle światła w nasze życie. Dziękuję, że uczysz nas cierpliwości i pokory. Życzę Ci, żebyś była zdrowa, szczęśliwa i radosna, żebyś stanęła na nogi, żeby pójść samodzielnie spełniać marzenia. A my zawsze będziemy po Twojej stronie. Kochamy Cię Jeszcze wiele wyzwań przed nami, w największe – zebranie pieniędzy, dlatego dziękujemy za wsparcie urodzinowej skarbonki Olisi

https://www.siepomaga.pl/4urodzinyoliwki

Każdy wasz komentarz, lajk i udostępnienie jest dla nas cenne ❤❤❤

Wpadnijcie do grupy z licytacjami ❤❤❤

Licytacje na operację dla Olisi z MPD

Mama Oliwki