NIE RZUCAM SŁÓW NA WIATR


– rozmowa z Piotr Kolenkiewicz, ojcem ciężko chorej Klary w ramach akcji charytatywnej pt.: „Męski Świat”

„Gdy Klara się urodziła i była w ciężkim stanie, dla mnie liczyła się tylko jedna rzecz: ŻEBY ŻYŁA! Pamiętam jak powiedziałem: „Boże, nieważne jaka moja córka będzie – czy zdrowa czy chora, proszę tylko żeby przeżyła.”

Klara żyje. Ma 8 lat. Jest nieuleczalnie chora, ma czterokończynowe porażenie mózgowe i wymaga ciągłej opieki. Jest karmiona przez PEGa. Od kilku lat opiekuję się nią na co dzień, a moja żona Kasia pracuje. Podjąłem świadomą decyzję rezygnując z pracy.

Postanowiłem zająć się Klarą na pełen etat. Wziąłem sprawy w swoje ręce. Muszę sprawić, żeby było dobrze. Żeby córka nie cierpiała, żebyśmy my – jako rodzice nie cierpieli i nie stracili naszej relacji. Staramy się żyć normalnie. Podróżujemy wszędzie z Klarą. To nasza pasja.

Nie wyobrażam sobie, że mógłbym zostawić rodzinę, Klarę. Po prostu nie! Widziałem wiele chorych, porzuconych dzieci w szpitalu, gdzie najbliższymi osobami dla nich byli lekarze i pielęgniarki. Nie wyobrażam sobie tego. Nie tylko ze względu na chorobę córki, ale również ze względu na przysięgę, którą kiedyś złożyłem swojej żonie.

Być z nią na dobre i na złe. W zdrowiu i chorobie. To jest dla mnie absolutnie wiążące. Moje słowa mają wartość i nie rzucam ich na wiatr. Żadne okoliczności tego nie zmienią.”

Rozmawiała Sylwia Zarzycka

Home - Fundacja Między Niebem a Ziemią