Wiktoria Dombek

Córka Wiktoria urodziła się 25.10.2008 roku w Szczecinku. Urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową (następstwem jest niedowład kończyn dolnych), wodogłowiem, pęcherzem neurogennym oraz problemami neurologicznymi. Już w pierwszej dobie życia Wiktoria była operowana, w celu zamknięcia otwartej przepukliny. Od 2 miesiąca życia moja dziewczynka jest rehabilitowana, w sprzęcie ortopedycznym

Na co dzień porusza się na wózku. Dzięki rehabilitacji i turnusom rehabilitacyjnym sprawność ruchowa córki zdecydowanie poprawiła się, dlatego też nie tracimy nadziei na to, aby Wiktoria mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować. Córka jest po kilku poważnych operacjach, a w ostatnim czasie po rekonstrukcji prawego stawu biodrowego, złamaniu prawej i lewej kości udowej, pęknięciu prawej kości piszczelowej i dużej, rozległej odleżynie pogipsowej na prawej pięcie. 

Wiktoria przez 6 lat nie miała problemu z łamliwością kości. Po operacji prawego stawu biodrowego (wrzesień 2015r.) zaczęły się te problemy. Był to dla nas bardzo trudny czas (operacje, gipsy, pobyty w klinikach). Przebywając z córką na oddziale poprosiłam lekarza o wykonanie badania na gęstość kości. Okazało się, że Wiktoria ma osteopenie. Córka jest pod opieką wielu specjalistów, do których musimy pokonywać kilkaset kilometrów (neurologa, nefrologa, urologa, neurochirurga, ortopedy, lekarza rehabilitacji, okulisty). 

Wiktoria wymaga leczenia, intensywnej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu ułatwiającego codzienne funkcjonowanie. Mimo tak poważnych schorzeń córka jest bardzo pogodna, radosna, ciekawa świata. Może się rozwijać jak rówieśnicy. 

DZIĘKUJEMY serdecznie Fundacji Między Niebem a Ziemią za przyjęcie Wiktorii do grona swoich podopiecznych.

Sylwia Pabian

Mama Wiktorii Dombek