Nikola Singh

Nikola- Aurora

Urodziła się 7 marca 2008 r. o godzinie 20.25. w 26 tygodniu ciąży z waga 700gram i mierzyła 34cm. Zaraz po urodzeniu, została przewieziona do specjalnego szpitala z odziałem OIOM,  gdzie rozpoczęła się  walka o każdy dzień.

Następnego dnia  została ochrzczona, bo serduszko przestawało bić.

W szpitalu spędziła 103 dni, przez pierwsze 57 dni oddychał za nią respirator.  Przeszła sepse, wielokrotne zapalenie płuc, oskrzeli, odmę opłucną, miała operacje zamknięcia przewodu bottala, operacje oczek, miała wylew 4 stopnia krwi do mózgu , niedotlenienie, niewydolność nerek, miała 15 razy przetaczaną  krew, ponad miesiąc czasu  była karmiona pozajelitowo ponieważ  jelita nie chciały podjąć pracy

Do domu wyszła z waga 2200g i mierzyła 44cm wzrostu.  Od tamtej pory zaczęła się walka o normalność.

Z roku na rok dochodziły Nikoli nowe choroby. Każdy dzień to liczne wizyty u wszelkich specjalistów.      

Na dzień dzisiejszy ma zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne, opóźnienie psycho-ruchowe, jaskrę, zaćmę, nie widzi na jedno oko, które zanika, ma umiarkowany niedosłuch, małogłowie, przewlekłą chorobę nerek, padaczkę, nie chodzi, nie mówi, nie raczkuje, nie sygnalizuje własnych potrzeb i wymaga stałej opieki. Nikola stale przyjmuje leki, wymaga specjalnej diety i pieluchowania.

 Mimo to Nikola jest pogodnym dzieckiem z wesołym z charakterkiem, sama siedzi, chętnie bawi się zabawkami, lubi zabawy z dziećmi.

Oczywiście nie osiągnęłaby tego wszystkiego gdyby nie ciężka  praca i rehabilitacja, która  jest tak bardzo potrzebna. Jest mi ciężko bo sama wychowuję ją oraz jej starszą siostrę.

Dorota

Mama Nikoli