Mateuszek Baranowski

Witam nazywam się Baranowski Krzysztof mam 32 lata i jestem tatą 10 letniego Mateuszka. Synka wychowuję sam, ponieważ jestem po rozwodzie, a mama Mateuszka nie utrzymuje z nami kontaktu.

Mój synek choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 2. Chorobę tę wykryto u niego dopiero między 2 a 3 rokiem życia w klinice w Szczecinie.

Na co dzień jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, mimo tego że nie chodzi tylko porusza się na wózku.

Bardzo często choruje na zapalenie płuc, które jest spowodowane niską odpornością organizmu, co skutkuje częstymi pobytami w szpitalu. W listopadzie 2017 roku synek przeszedł operację skoliozy kręgosłupa, operacja odbyła się w klinice ortopedii i rehabilitacji w Zakopanym i zakończyła się sukcesem :). Przed nami jeszcze jedna operacja kręgosłupa, ale to dopiero gdy Mateusz skończy 15 lat. Teraz będziemy się przygotowywać do operacji stóp która odbędzie się na wiosnę 2019 roku. Operacja musi się odbyć ponieważ Mateuszek ma powykręcane stopy. Jest spowodowane tym, że synek nie chodzi, tylko porusza się na wózku inwalidzkim. Jako ojciec robię wszystko, aby mu pomóc, ale nie jestem w stanie wszystkiego zorganizować. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc, która takim dzieciom jest naprawdę potrzebna.

Te dzieci są kochane, ale jeszcze bardziej pragną być kochane.

Tata- Krzysztof Baranowski

Subkonto Mateuszka

Bank PeKao S.A

66 1240 6768 1111 0010 7908 0931