Jakub Synowiec

Odszedł 6 marca 2018 roku.

Jakub urodził się 24.03.2005r. z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca -HLHS- niedorozwojem lewej komory (oznacza to, że żyje tylko z jedna komorą serca). Przeszedł dwie operacje- pierwszą gdy miał tydzień, drugą w wieku siedmiu miesięcy. Niestety w kilka dni po drugiej operacji doszło u Kuby do zatrzymania akcji serca i na skutek tego niedotlenienia mózgu. Od tego czasu cierpi na porażenie czterokończynowe (nie chodzi, sam nie siedzi, nie przewraca się na boki, nie bawi się rączkami), nie mówi, ma padaczkę, głęboki niedosłuch obustronny (nosi aparaty słuchowe).

W 2014 roku, Kuba przeszedł poważne załamanie kardiologiczne. Trafiliśmy do szpitala z bardzo niskim tętnem. Tam zdiagnozowano dysfunkcje węzła zatokowego. Wspominano o wszczepieniu rozrusznika, ale w takim stanie neurologicznym to za duże ryzyko. Obecnie Kuba dostaje leki przyspieszające pracę serca i czekamy. W 2014 roku również, z powodu niskiej masy ciała i krztuszeniu się podczas jedzenia założono Kubie PEGa (rureczkę bezpośrednio do żołądka), którym karmiony jest do dziś.

Kuba jest dzieckiem leżącym i całkowicie uzależnionym od drugiej osoby. Dzięki rehabilitacji i terapiom wspomagającym stan ruchowy się nie pogarsza a Kuba jest radosnym i pogodnym dzieckiem.

mama Hania