Alicja Duda

Alicja była zdrowym, uśmiechniętym dzieckiem. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczęszczała na zajęcia z malarstwa, uwielbiała także śpiewać. Brała udział w różnych konkursach muzycznych. Była bardzo radosną, wesołą i koleżeńską dziewczynką, lubianą przez rówieśników.

16 lipca 2018 roku zapamiętamy do końca życia. Od tego dnia Alicja przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu na Oddziale Gastroenterologicznym, aktualnie z podejrzeniem choroby Leśniowskiego Crohna.

Niestety, podczas pobytu na oddziale, dnia 15 sierpnia 2018 roku dochodzi do perforacji jelita. Alicja jest operowana. Po operacji dochodzi do powikłań tj. sepsy, wstrząsu septycznego… a potem do niewydolności wielonarządowej.

Na dzień dzisiejszy Alicja nie oddycha samodzielnie ani nie porusza żadną kończyną. Po wielu miesiącach i badaniach została rozpoznana jednostka chorobowa- Polineuropatia i Encefalopatia stanu krytycznego. Czeka nas bardzo żmudna i długotrwała rehabilitacja, która mamy nadzieję przyniesie efekty i Alicja będzie mogła żyć w miarę normalnie.

Jola i Grzegorz Duda – rodzice Ali