Turnus Uniquecenter 10-15.02.2019

"Kolejny raz gościliśmy na turnusie u naszych ulubionych terapeutów z Uniquecenter w Warszawie. Pierwszy raz pojechałam z dziewczynami sama… bałam się bardzo, bo Ewa wiadomo ma różne pomysły, ale w domu Alicja prześciga Ewę w różnych dziwnych pomysłach, a zwłaszcza w płaczu, wymuszaniu, niejedzeniu i ogólnie w byciu niegrzecznym. Mile się zaskoczyłam ;) Podczas tygodniowego pobytu Alicja była jak Anioł… zupełnie inne dziecko. Grzeczna, ułożone, słuchające i nawet jedzące ;) ale wiadomo równowaga musi być, Ewa dawała w kość zarówno terapeutom jak i mi…

Ewunia miała 4 zajęcia dziennie m.in. zajęcia z logopedii, z SI, rehabilitacje ruchową i takie nasze ulubione czary mary ;) z wujkiem Piterem ;) Ciocia Ola od logopedii została pokopana, poszarpana, poszczypana i podrapana… ale ciotka to twardzielka nad twardzielkami ;) i tak dała sobie radę z Ewą. Ewa i tak musiała popracować (czego bardzo, bardzo nie lubi). Ciocia Ola jest jedyna neurologopedką w historii Ewci ;) która daje radę i Ewka pracuje mimo, że nie chce. Szkoda, że ciotka mieszka w Warszawie…. Szukam takiego Anioła w Łodzi, ale jak na razie kiepsko… np. logopeda w szkole Ewy chodzi z nią po korytarzu ;) no taka adaptacja...przynajmniej dzięki temu Ewa lepiej chodzi ;)

Ewa została pochwalona przez wujka Piotrka. Ostatnio widział Ewę 1,5 roku temu i wg Niego poprawiła się w wielu aspektach (bardzo się ucieszyłam z tego ;) )

Miałyśmy też chwilę czasu na odpoczynek, a pogoda nie był zła ;) więc plac zabaw i to nie 1 został przez nas zaliczony.

Oczywiście terapia z kotem… Chorwat jest super!!! Ale Ala jeszcze ma zadrapania na rączce od niego hehe.

A tu krótka fotorelacja z turnusu. Ewa ma mało fotek, bo w momencie kiedy wchodziłam na jej ćwiczenia od razu ją rozpraszałam i był problem, żeby nad nią zapanować.

 

Dziękujemy Fundacji Między Niebem a Ziemią za sfinansowanie wyjazdu na ten turnus. Dzięki temu wyjazdowi Ewcia mogła popracować ze swoimi ulubionymi terapeutami i oczywiście widać już małe postępy. Wyciszyła się, jest bardziej świadoma no i zmieniła otoczenie, co też jest ważne w całokształcie rehabilitacji.

Jeszcze raz dziękujemy Fundacji Między Niebem a Ziemią. Jesteście niesamowici w pomaganiu. Buziaki od Nas!!

mama-Iza”