Rehabilitujemy Piotrusia

Kochani, czas pandemii dla naszych małych podopiecznych był trudny, ponieważ dzieci nie mogły przez długi czas korzystać z rehabilitacji, co przy ich bardzo ciężkich chorobach było niejednokrotnie bardzo drastyczne w skutkach. Nasza Fundacja znalazła na to sposób . Środki przeznaczone na rehabilitację lub turnusy rehabilitacyjne na prośbę rodziców naszych dzieci lokowaliśmy w sprzęt, który możliwy będzie do używania w domu. Piotruś otrzymał od nas ... domowe jaccuzi . A oto list od mamy Piotrusia:

"Szanowni Państwo, cała Fundacjo, drodzy Darczyńcy!

Nie ma słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność za zakup sprzętu do domowej rehabilitacji Piotrusia
Synek ma 15 lat, cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Jest dzieckiem, które nie chodzi.
Nieprawidłowe napięcie mięśniowe powoduje deformacje kręgosłupa, problemy z biodrami i sprawia wielki ból.

Największą ulgę i rozluźnienie mięśni zawsze dawała Piotrusiowi aquaterapia w ciepłej wodzie. Tej formy zajęć mogliśmy doświadczać ostatnio tylko na turnusach rehabilitacyjnych. Z powodu pandemii, przez długie miesiące, nie będziemy z niej korzystać w miejscach publicznych.
Zakup dużego jacuzzi pozwoli kontynuować tę bardzo ważną terapię w warunkach domowych. Tylko w ciepłej wodzie, z dodatkowym masażem, chłopiec jest w stanie się rozluźnić. To wspaniale wpływa na jego ogólną formę. Ból spowodowany nieprawidłowym napięciem ustępuje w jacuzzi. Leżąc na plecach, Piotruś będzie prostował kręgosłup, a wyciągając kończyny górne będzie zmniejszał spastykę. Oczywiście ja – mama - będę mu asystowała w wodzie, wykonując z synkiem ćwiczenia.
Dziękujemy za zakup jacuzzi, które wspomoże domową rehabilitację Piotrusia.

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy
Olga z Piotrusiem"