Pomoc Oliwce

„Dziękujemy Fundacji Między Niebem a Ziemią oraz wszystkim osobom wspierającym jej działania za pomoc jaką otrzymuje Oliwka.

Dla nas to ogromne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki Fundacji Oliwia ma zapewnione to co dla niej najważniejsze – regularną rehabilitację.

Dzięki temu jej stan nie pogarsza się, skolioza i przykurcze nie postępują tak szybko, a nawet zdarza się, że Oliwia rozluźniona prześpi całą noc lub południe zamiast nocy ;)

Udało nam się w tym roku wyjść na spacer kilka razy – może nie na długo, ale to i tak sukces bo siedzenie 24 h w czterech ścianach domu to nic zdrowego ani dla Oliwii, ani dla jej zdrowego siedmioletniego brata.

Dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem wsparcie fundacji, która działa dzięki swoim darczyńcom, to często jedyna pomoc, bo wbrew temu co słyszymy w telewizji nikt nie dba o tych najbardziej chorych którzy leżą w domu.

Przez 12 lat życia Oliwii nikt z urzędników nie przyszedł jej zobaczyć, nikt nie zapytał czy potrzeba jej czegokolwiek – rehabilitacji, leczenia, opieki, edukacji, sprzętu, poprawy warunków mieszkaniowych czy likwidacji barier.

To ludzie tacy jak Wy pozwalają Oliwii godnie żyć.

 

Jola - mama Oliwii

 

p.s.

Nie wysyłamy podziękowań co miesiąc choć bardzo byśmy chcieli bo nie zawsze uda nam się zrobić w naszym mniemaniu ładnego zdjęcia „modelki” Oliwii – tym razem wyszły też średnio ale rehabilitacja to ciężka praca i nie zawsze spotyka się z entuzjazmem i radością Oliwii, czasem przerywa ją atak epilepsji a na fotkach lubimy uwieczniać radosne chwile albo te z uśmiechem na twarzy albo te „zwyczajne” :) bo jak każdy z nas być może Oliwia nie życzyłaby sobie zdjęć z niedyspozycji.”