KOCHAMY ARTYSTÓW

Kochani nasza Fundacja kocha artystów, a ostatnio w szczególności artystów operowych. Już jutro na naszej uroczystości charytatywnej w Gdańsku wspaniała śpiewaczka Katarzyna Hołysz wraz ze swoją pianistką Lianą Krasyun - Korunna wystąpią charytatywnie dla naszych dzieci fundacyjnych. Bardzo dziękujemy !!!!

Katarzyna Hołysz - jest laureatką wielu konkursów wokalnych, jak również Międzynarodowych Przesłuchań Wokalnych Kammeroper Schloss Rheinsberg 2000 oraz 2001.

Na stałe współpracuje z wieloma filharmoniami i orkiestrami w kraju i za granicą, na czele z Filharmonią Narodową w Warszawie. Współpracuje także z teatrami w Polsce i Niemczech, wykonując na ich scenach głównie pierwszoplanowe partie ze światowego repertuaru operowego.

Wielkim triumfem artystki okazała się ostatnio ( marzec 2016) kreacja Benigny w nowej inscenizacji „Czarnej maski” Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Marka Weissa w Operze Bałtyckiej i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

We wrześniu 2016 odbył się nadzwyczajny recital wokalny śpiewaczki w Pałacu Prezydenckim - Belwederze w Warszawie.

Często zapraszana jest do nagrań płytowych ( w dorobku posiada 9 płyt CD ) zarówno z repertuarem pieśniowym, muzyki dawnej i muzyki sakralnej, jak również największych dzieł operowych.

Liana Krasyun - Korunna - ukraińska pianistka, działająca w Polsce od 2004 r. Współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot i Polskim Chórem Kameralnym.
Współpracowała z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze ( audycję dla dzieci, udział w koncertach symfonicznych ) oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Posłuchajcie tutaj - dziękujemy !!!!